היחידה לסימולציה

מי אנחנו ומה אנחנו עושים

היחידה לסימולציה עוסקת בפיתוח ויישום של סדנאות סימולציה המשתלבות בתהליכי ההכשרה והפיתוח המקצועי של אנשי חינוך.
התהליך הסימולטיבי מאפשר התנסות במצבים מקצועיים מורכבים בסביבה בטוחה ותומכת, ועיגון של הפרקטיקה בתיאוריה.

להזמנת סימולציה

סימולציה מרחוק

סימולציה מרחוק היא למעשה סדנת סימולציה מקוונת, סדנה המתקיימת בפלטפורמה דיגיטלית סינכרונית, במקום פנים אל פנים. היא מתקיימת לרוב באמצעות יישומון ה“זום“, לאור אותם עקרונות הסימולציה של סדנת סימולציה המתקיימת פנים אל פנים: התנסות מול שחקנים מקצועיים, תחקיר ורפלקציה. מהותה של הסימולציה המקוונת זהה למהותה של הסימולציה הישירה: העלאת המודעות לחשיבות של למידת מיומנויות תקשורת, ואימון בשימוש בשפה חברתית-רגשית בשדה החינוכי. הסימולציה על צורותיה השונות פועלת לטיפוח משאבי צמיחה רגשיים וחברתיים ומאפשרת לחוות אותם בסביבה תומכת ובטוחה.

סימולציה נודדת

סדנת סימולציה נודדת מגיעה אל חדרי המורים. במציאות שבה הזמן הוא משאב יקר, סדנת הסימולציה הנודדת חוסכת למשתלמים זמן נסיעה, חיפוש חנייה וכדומה, ומגדילה את הסיכוי לנוכחות מלאה ולשיתוף פעולה. נוסף על כך, ההתנסות והלמידה בתוך הסביבה הטבעית של בית הספר יכולה לחזק את רמת האותנטיות של הסימולציה ולהיות מחוברת באופן עמוק למציאות היומיומית של המשתלמים. יחידת הסימולציה במכללה הצטיידה בציוד צילום משוכלל, המאפשר ניהול של סדנאות הסימולציה בתנאים דומים מאוד לסדנת סימולציה הנערכת במרכז הסימולציה במכללה. הסימולציה מצולמת ומיד בסיומה מתקיים דיון בהנחיית מנחה מקצועי ובו נעשה שימוש גם בקטעי הווידיאו שצולמו בזמן ההתנסות. את הדמויות בסימולציה מגלמים שחקנים מקצועיים שהוכשרו לשחק בסימולציות וכחלק מהדיון הם נותנים למתנסים משוב על התנהלותם בסימולציה. אורך הסדנה מתואם עם המזמינים ומתומחר בהתאם.

למידה התנסותית וחוויתית בסביבה בטוחה

איך לנהל תקשורת טובה עם הורים?
מה עושים כשתלמידה מראה סימני מצוקה קשים?
כיצד להגיב להערה פוגענית של מורה עמיתה בצוות?
עבודתן של המורות והגננות עתירה מצבים מורכבים ומאתגרים. סדנאות הסימולציה מהוות מסגרת לתרגול מצבים אלה, להבנה מעמיקה שלהם ולפיתוח חלופות אפקטיביות לפעולה.
הסדנאות מדמות את מצבי הקונפליקט באמצעות שחקנים המגלמים דמויות איתם נפגש המורה, ואף נותנים משוב מתוך הדמות.

רוצים להיות מחוברים ולהתעדכן